Permanentní make-up

Permanentní make-up je metoda dočasného líčení, při které se do horní vrstvy pokožky – epidermu, implantují přírodní barviva. Pomocí této techniky líčení lze upravit velikost, hustotu i šířku obočí nebo v případě chybějícího obočí jej lze kompletně vymodelovat. Oči zvýraznit oční linkou nebo můžeme docílit zlepšení tvaru rtů, či potlačit jejich asymetrii. Permanentní make-up dokáže podtrhnout krásné rysy vaší tváře a skrýt její nedostatky, či potlačit drobné asymetrie. Není ale náhražkou klasického líčení. Výsledkem permanentního make-upu mají být ty nejpřirozenější a nejjemnější odstíny, které vám dají jen základ líčení a upraví celkovou vizáž vaší tváře. V našem salonku provádí aplikaci permanentního make-upu zdravotní sestra, kosmetička. Proškolená již v roce 1999, tudíž s více než 10-letou praxí. Jako technické vybavení se používá speciální přístroj určený k mikropigmentaci s pulzující jemnou jehlou. Přes tuto jehlu se aplikují mikročástečky pigmentu do pokožky. Není třeba se ničeho obávat, bolestivost je vždy před zákrokem potlačena pomocí lokálního anestetika, kterým se místo aplikace permanentního make-upu potře. V nás Vám ručíme za dokonalou hygienu, všechen používaný materiál je sterilní a používáme jej výhradně jednorázově, pracujeme v rukavicích abychom zabránili vzniku infekce. Samotná aplikace je dvoufázová a zahrnuje samotnou aplikaci a korekci. Korekci je nejvhodnější provést v časovém rozmezí 4-6 týdnů po první aplikaci. Dejte vašemu tělu čas na úplné vyhojení a vstřebání barevného pigmentu. 1.korekci v našem salonu provádíme zdarma, musí však proběhnout nejpozději do 3 měsíců od samotné aplikace. 2. a každá další korekce (bude-li nutná) bude provedena za úplatu dle platného ceníku a to v termínu maximálně 6 měsíců od samotné aplikace Do 1 roku po samotné aplikaci lze provést tzv. oživení. Cena je o 30% nižší oproti původnímu zákroku. Jedná se pouze o jeden zákrok. Po něm může následovat už jen nová aplikace permanentního make-upu.

Průběh aplikace permanentního make-upu

Před zákrokem

-u náchylnosti ke vzniku herpes (u PM rtů) doporučujeme 2dny před a 2 dny po zákroku užívat preventivně přípravky k léčbě herpes (Herpesin, Zovirax, apod.)

Průběh aplikace

– odlíčení – dezinfekce – nanesení místního anestetika a jeho působení 15 min – konzultace a dohodnutí přesného tvaru a požadované barvy – samotná aplikace pigmentu (cca 45 – 60 min) – po ukončení aplikace nanesení ošetřujícího krému (slouží k fixaci barvy a urychlení hojení) – poučení klienta o následné péči o permanentní make-up – bezprostředně po aplikaci bude barva velmi sytá,mírně oteklá

Po zákroku

– doba regenerace pokožky po zákroku je zcela individuální, cca týdenní

Poučení pro klienty

Aby se předešlo zbytečným komplikacím a nedostatečnému uchycení pigmentu je vhodné po aplikaci PM, až do úplného vyhojení (cca 5-7 dní) – místo, kde byl proveden zákrok, udržovat v naprosté čistotě – platí zákaz používaní líčidel – platí zákaz používání mastných přípravků (zejména olejů a krémů), kromě doporučených ošetřujících přípravků – platí zákaz opalování, včetně solárního ozařování – platí zákaz odstraňování stroupků; stroupky je třeba nechat samovolně odpadnout U některých onemocnění je vhodné nejdříve aplikaci permanentního make-upu konzultovat s lékařem. A to zejména u poruch krvetvorby, silném diabetu, zánětu trojklanného nervu, epilepsie, vážnějších forem alergie, tetanie. V těhotenství a při kojení se permanentní make-up nedoporučuje.

Permanentní make-up očních linek

– linka pouze v řasách je určena pro velice přirozený vzhled oka, vytváří nám iluzi řas i v případě, že zcela chybí. Je vhodná pro zákaznice s malýma zapadlýma očima, ale také především pro všechny ženy. které chtějí pouze oko zvýraznit. – linka modelovací a linka postupně se rozšiřující nám vytvaruje lehce mandlový tvar oka, je určena především zákaznicím se sklonem k pokleslým víčkům, či kulatým tvarem oka. – linka dolní se provádí buď přes celé oko nebo jen do 1/3. Bezprostředně po aplikaci mohou být oči lehce nateklé, zarudlé. Toto může přetrvat až do druhého dne.

Pemanentní make-up obočí

Pomocí permanentního make-upu můžeme obočí znovu vytvarovat, změnit jeho velikost, šířku, tvar i hustotu obočí. Barva se vybírá tak, aby vypadala maximálně přirozeně. Přírodní rysy obočí nemusí vždy optimálně se hodit k typu obličeje. Při permanentním make-upu se nejčastěji zvedají koncové chloupky nahoru. Obličej se po té stává více otevřený a mladý. Často se dokreslují periferní okraje obočí. Po té vzniká výsledek že původně chybějící nebo poškozená část obočí je prostě dokreslena. Po aplikaci může být obočí a jeho okolí mírně zarudlé a barva první dny výrazná.

Permanentní make-up rtů

Kontura rtů – vhodná u přirozeně pravidelně tvarovaných rtů. Kdy je chcete pouze zvýraznit. Barva kontury se zpravidla vybírá dle přírodní barvy rtů. Prvním krokem se vytváří přesné a tenké kontury. Zpravidla procedura permanentního make-upu kontury i výplně rtů trvá zhruba 1-3hod. Prvních 24 hodin se vám budou rty zdát mírně oteklé a ještě 1-2 dni rty budou mít velmi výraznou barvu. Kontura s částečnou výplní – vhodná u rtů méně probarvených a nevýrazných kontur rtů Zpravidla procedura permanentního make-upu kontury i výplně rtů trvá zhruba 1-3hod. Prvních 24 hodin se vám budou rty zdát mírně oteklé a ještě 1-2 dni rty budou mít velmi výraznou barvu. Věříme , že po přečtení těchto stránek, zjistíte že se není čeho obávat. Dnes již existují speciální tenké jehly, naprosto bezpečná přírodní barviva a vysoko-rychlostní stroje pro aplikaci permanentního make-upu. Zvažte všechna pro a proti a budeme se vás v našem salonku těšit!